Breloczki z glinki samoutwardzalnej Keraplast!

Tworzenie wesołych breloczków z uroczymi motywami zwierząt jest jest niezwykle łatwe! Można to zrobić szybko z samoutwardzalnej gliny Keraplast, która ma wiele praktycznych zastosowań.

 

 Do tworzenia breloczków będziemy potrzebować glinki Keraplast, ołówka grafitowego, gumki w ołówku, farb akrylowych, pędzli, kubka wody, wałka do ciasta, okrągłych foremek i utrwalającej fiksatywy.

Zaczynamy pracę! Kawałek gliny należy ugnieść rękami, a następnie rozwałkować na macie, aby uzyskać płaski arkusz gliny o grubości około 0,5 centymetra.

Teraz wygładzamy powierzchnię glinki zwilżonym w wodzie palcem.


 


 

Za pomocą foremki wycinamy większe koła i tworzymy otworek na ich krawędzi, za pomocą dowolnego okrągłego przedmiotu o niewielkiej średnicy. Otwór będzie służyć do mocowania łańcuszka, czy sznurka.

Teraz należy pozostawić utworzone krążki na noc, aż stwardnieją.

Następnie na palecie należy wymieszać kolor docelowy i pomalować nim krążki, a następnie pozostawić dekoracje do wyschnięcia.  Grafitowym ołówkiem należy naszkicować dowolny wzorek. W tym przypadku jest to panda. Za pomocą precyzyjnej gumki ołówkowej usuwamy nadmiar ołówka.   Ponownie za pomocą farb akrylowych kolorujemy narysowany wzór. Można ozdobić tło breloczka kropkami, które z łatwością wykona się końcówką pędzla.  Teraz pozostawiamy cały breloczek do wyschnięcia, a na koniec pryskamy utrwalająca fiksatywą Creative, która zabezpieczy farbę akrylową przed ścieraniem i działaniem promieni słonecznych. 

 

 

Teraz wystarczy przywiesić breloczek do kluczy, gdzie będzie wyglądał świetnie! W ten sam można tworzyć inne motywy w różnych kolorach.breloczki keraplast 12345678910111213141516.jpg

 Dziękujemy utalentowanej Nathalii Škardovej za ten niesamowity samouczek, który również znajduje się na jej profilu na Instagramie.Zobacz pozostałe wpisy