Cienkopisy KOH-I-NOOR - do czego i jak można ich używać ?

Dzisiejszy wpis blogowy będzie kolorowy! Niedawno pisaliśmy o flamastrach Dino, a teraz publikujemy parę słów na temat cienkopisów, niezwykle przydatnych nie tylko w kwestiach piśmienniczych, ale i rysunkowych. Z pewnością okażą się eleganckim uzupełnieniem szkolnej wyprawki lub arsenału artystycznego dzieci oraz dorosłych.
 

Flamastry dostępne są w zestawach kolorystycznych 6, 12, 18, 24, 30, jak również można zakupić je na sztuki. Pełna gama kolorystyczna znajduje się w naszym sklepie internetowym. Z pewnością im większy zestaw kolorystyczny tym więcej efektów uzyskamy, jednocześnie zwiększy się nasz komfort pracy z tym medium. 

Flamastry prezentują bardzo ładny i bogaty skład kolorystyczny co sprawia, że zakres ich przeznaczenia oraz zastosowania rośnie 

Flamastry pakowane są w foliowe etui, jednak można również umieścić je w wygodnym zwijanym etui z trwałego materiału, które sprawi, że najmłodsi artyści poczują się profesjonalnie, nie tylko w szkole, ale i w domu.

Flamastry posiadają niezwykle cienkie końcówki 0,3 mm. Są dzięki temu idealne do wielu piśmienniczo -artystycznych czynności.
 

Można je wykorzystać nie tylko w kaligrafii, ale również do rysunków w technicznym stylu. Cienka końcówka pozwala na uzyskanie ciekawego efektu gazy, która bardzo przydatna jest przy szybkich szkicach. Dodaje im ekspresji oraz sprawia, że są bardziej energiczne.

Flamastry rewelacyjnie sprawdzają się przy tworzeniu precyzyjnych konturów, a duża gama kolorystyczna pozwala dobrać odpowiedni odcień do rysowanego przedmiotu, czy postaci. Cienka końcówka daje niezwykle subtelne linie, które można pogrubić wedle potrzeby.
 

Jak rysować cienkopisami ? Jest to bardzo proste. Kreślimy linie jedna obok drugiej, tak jak ołówkiem np. w kierunku pionowym. Następnie nakładamy drugą warstwę i robimy to samo, ale zmieniamy kierunek prowadzenia linii na poziomy lub ukośny. W ten sposób, ze skrzyżowania się ze sobą kolejnych warstw, powstała plama barwna zacznie przypominać gazę. Innym sposobem jest całkowite pokrywanie powierzchni kolorem. Ta metoda pozwala na kolorowanie w dowolny sposób, tak aby uzyskać dokładne krycie. 

W celu rysowania cienkopisami można wybrać dowolny szkicownik przeznaczony do tradycyjnego  rysunku lub użyć naszego bloku popMarker, który przeznaczony jest do pracy z markerami i pisakami. Papier nie musi posiadać wysokiej gramatury, ponieważ cienkopisy nie przemakają. Ponad to są na bazie wody, dzięki czemu są łatwo spieralne z tkanin i nie wytwarzają nieprzyjemnego zapachu, a specjalna formuła tuszu nie pozwala cienkopisom wyschnąć pomimo braku skuwki.
 

Dodatkowym atutem jest ich ergonomiczny, trójboczny kształt ułatwiający trzymanie. To medium z pewnościom polubią osoby, które szczególnie doceniają precyzyjne media oraz te, które poświęcają wiele uwagi detalom. Niezależnie od gustu i preferencji cienkopisy to ciekawe medium, które można wykorzystać na wiele sposobów również do kaligrafii, czy innych piśmienniczych działań.

Jesteśmy ciekawi jakie Wy macie pomysły na wykorzystanie cienkopisów? Piszcie w komentarzach lub na naszych Social Mediach.

 

Zobacz pozostałe wpisy