Dekoracje na Halloween

Zbliża się popularne na całym świecie święto Halloween, a my mamy kilka wskazówek dotyczących dekoracji, które każdy mały majsterkowicz może wykonać z niewielką pomocą!
 

 

 

STRASZNE DYNIE
 

Z pewnością wszyscy się zgadzamy, że jednym z kultowych symboli Halloween jest dynia. Jednak cięcie i żłobienie jest trudne, więc można zamiast tego zrobić kije dyniowe z kolorowego papieru.
Przygotuj kolorowe papiery ( najlepiej pomarańczowy ), ołówek, czarny długopis, nożyczki, taśmę i patyczki do szaszłyków.

halloween123.jpg halloween1234.jpg 
 

Najpierw narysuj ołówkiem obrazek dyni na pomarańczowym papierze.
Po narysowaniu obrazu zaznaczamy linie za pomocą czarnego markera.
Następnie za pomocą nożyczek wycinamy cały motyw.
Na koniec wystarczy przykleić dynię do patyczka kawałkiem taśmy, włożyć patyki między rośliny doniczkowe i gotowe! 

ŁAŃCUCH DUCHÓW


 

Halloween bezkompromisowo obejmuje również duchy i potwory. Do kolejnego pomysłu wystarczy kartka papieru, ołówek, kredki lub długopisy, a na końcu klasyczne nożyczki i te ze wzorzystymi ostrzami.

Weź kartkę papieru i narysuj ołówkiem proste kontury duchów.  


 

Wytnij wszystkie duchy nożyczkami. Użyj postrzępionych nożyczek, aby wyciąć dolną część duchów, aby uzyskać efekt wyimaginowanej draperii.

Jeśli masz to wycięte, możesz zacząć kolorować kredkami i markerami lub pozostawić duchy w czystej bieli. Teraz wystarczy zrobić mały otwór do powieszenia i nawlec go na sznurek. Czy już wiesz, gdzie zawiesisz łańcuch?
 

RYSUNEK FARBAMI DO SZKŁA


 

Farby do szkła to bardzo popularna technika, zwłaszcza wśród dzieci. Są łatwe w użyciu, a efekt wygląda świetnie! Dokładny tutorial jak korzystać z farb witrażowych opublikujemy już wkrótce!Zobacz pozostałe wpisy