Dekoracje z glinki samoutwardzalnej

Dzisiaj wykonamy wiszące dekoracje z naturalnymi motywami za pomocą kilku narzędzi - farb i glinki samoutwardzalnej. Takie dekoracje pięknie wyróżniają się we wnętrzu na gałązce, można je również powiesić na ścianie lub wykorzystać jako magnesy na lodówce. 

 Aby rozpocząć pracę należy przygotować glinę samoutwardzalną Keraplast, okrągłe foremki, papier do pakowania, wałek do ciasta, farby akrylowe, pędzel i na koniec gałązki, liście lub kawałek trawy do odciskania. 
 

Zacznijmy od rozwałkowania glinki. Najlepiej zrobić to na papierze do pieczenia tak, aby nie przyklejała się ona do spodu. Masę wałkujemy na grubość ok. 1 cm. Drobne pęknięcia i nierówności można wygładzić dzięki palcom zmoczonym w wodzie.   Teraz użyjemy wałka do ciasta, aby odcisnąć na glince kawałek zboża, liści lub kwiatu o ciekawej fakturze.

Ostrożnie usuwamy odciśnięty element z glinki.
 

 

Tak wygląda odciśnięty motyw, który po wyschnięciu podkreślimy kolorami. Im głębiej jest odciśnięty, tym lepiej.

Wybieramy najpiękniejszą część i używamy okrągłej foremki, aby ją wyciąć. Należy również pamiętać o tym, aby zrobić mały otwór do powieszenia dekoracji na sznurku. 

Tak przygotowane dekoracje pozostawiamy do wyschnięcia. Po stwardnieniu glinki całą powierzchnię można pomalować farbą akrylową.  


  Nie zapominajmy również o pomalowaniu krawędzi.
 

 

Teraz za pomocą chusteczki, zbieramy nadmiar farby. Od nas zależy, ile farby usuniemy z powierzchni. W tym przypadku kolor pozostawiliśmy głównie w zagłębieniach i wzdłuż krawędzi.  Po wyschnięciu farby mocujemy sznurek do otworów i przystępujemy do zdobienia!Zobacz pozostałe wpisy