Jesienny rysunek za pomocą kredek Wax Aquarell

Jesień niewątpliwie kojarzy się z kolorowymi liśćmi na drzewach, które z roku na rok fascynują i inspirują wielu artystów i nie tylko. Niezależnie od tego, czy lubisz rysować, czy malować, kredki Wax Aquarell są niezwykle pomocne w uchwyceniu kolorystyki i wyglądu jesiennych liści!
 

Zestaw 24 kolorów zawiera wszystko czego potrzebujemy do dzisiejszej kreacji. Oprócz pasteli w opakowaniu znajduje się ołówek, temperówka oraz pędzelek do rozpuszczania grafitu. Aby nasza praca była przyjemna, a jej efekty widoczne, konieczne jest użycie odpowiedniego papieru do akwareli - najlepiej 250 gram lub więcej. Mając przybory skompletowane możemy przystąpić do pracy! 

Samouczek dla Koh-i-noor Hardtmuth przygotowała Jitka Zajikova.

Tym razem spróbujemy bardziej zwiewnego i luźnego rysunku. Nie będziemy tak bardzo bazować na detalach. Zamiast tego spróbujemy pokazać charakter i esencję tego czym jest liść. Poniższy samouczek jest zatem odpowiedni nie tylko dla dorosłych, ale także dla małych artystów.
 

A czego jeszcze będziemy potrzebować oprócz zestawu pasteli Wax Aquarell i odpowiedniej kartki? Przede wszystkim ołówka, gumki, kubka wody i oczywiście liści jako szablonu.

 

Niezależnie od tego jakie mamy warto wspomóc się ołówkiem i wykonać nim wstępny szkic. Bardziej doświadczone osoby mogą narysować odręcznie, ale można także użyć liścia jako szablonu i odrysować jego kontur na papierze. 


 

Kredki Wax Aquarell mają gruby rdzeń, dzięki czemu idealnie nadają się do spontanicznego rysowania bez drobnych detali. Świetnym sposobem może okazać się rysunek dynamiczny, a ewentualne rozmycie wodą sprawi, że praca będzie ciekawsza.

WSKAZÓWKA: Aby wykorzystać w pełni właściwości kredek warto sprawdzić, jak zachowują się na suchej i mokrej powierzchni. Dodatkowo, rozpuszczanie rysunku za pomocą pędzelka i wody z pewnością pomoże ustalić, która metoda bardziej nam odpowiada.   


 

Aby uzyskać super intensywny kolor, warto rysować bezpośrednio na mokrej powierzchni lub nabrać pigment pędzlem bezpośrednio z kredki i malować tak, jak to się robi akwarelami.


Można także łączyć wszystkie wymienione techniki i pracować warstwami. W ten sposób można osiągnąć wyjątkowy efekt!  


 

Na koniec nabieramy trochę farby na bardzo mokry pędzel i delikatnie chlapiemy nią obraz.
 

Po wykonaniu liścia możemy przejść do kolejnego! Szkoda byłoby nie uchwycić wszystkich kolorów i kształtów, jakie oferują nam jesienne liście!

 

Zobacz pozostałe wpisy