Kredki Dino - artystyczne kredki dla dzieci!

Kredki są niezwykle uniwersalną techniką, po którą mogą sięgnąć nie tylko dzieci, ale i dorośli. To medium, które można stosować nie tylko do kolorowanek, czy podstawowych rysunków wykonywanych przez najmłodszych. Także doświadczeni artyści znajdą dla nich profesjonalne zastosowanie. Należy jednak pamiętać, że kredki różnią się między sobą przeznaczeniem oraz miękkością grafitu, dlatego też przy wyborze tej techniki warto zwrócić na uwagę po jakie kredki sięgamy i do czego chcemy je przeznaczyć. Dzisiaj chcemy Wam przedstawić kredki, które idealnie nadają się dla dzieci ( starszych lub młodszych ) i które warto mieć wśród przyborów szkolnych. Są to kredki Dino.

Kredki Dino dostępne są w naszym sklepie internetowym w różnych zestawach kolorystycznych: 6, 12, 24 i 36 kolorach. W dzisiejszej notatce skupimy się na zestawie 36 kolorów ponieważ daje on większy podgląd na maksymalny zakres kolorystyczny kredek, co przekłada się na większą wygodę w trakcie rysowania i kolorowania szczególnie dla osób, które dopiero uczą się mieszania kolorów lub potrzebują większej gamy do kolorowanek.  


Gama kolorystyczna kredek Dino jest bogata, co szczególnie widać w opakowaniu zawierającym 36 kolorów. Grafity są miękkie. Dobrze się prowadzą po papierze i pozawalają na łatwe rysowanie, które szczególnie jest istotne z perspektywy dziecka. Kredki dla dzieci nie powinny być zbyt twarde, ponieważ tego typu medium wymaga odpowiedniego podejścia i doświadczenia, którego często dzieciom brakuje.

 

Dlatego aby zachęcić je do rysowania warto zaopatrzyć je w kredki o miękkich grafitach. Miękkie grafity również sprawdzą się lepiej na zajęciach w szkole. Zdecydowanie przyśpieszą kolorowanie i poprawią komfort rysowania w trakcie zajęć. Do miękkich kredek zaliczają się właśnie kredki Dino. Dodatkowo posiadają ładne i nasycone kolory, które z pewnością będą cieszyć oczy, ale i sprawią, że wykonane nimi rysunki będą niezwykle energiczne i żywe. Rysowanie tymi kredkami powinno odbywać się na dwa sposoby. Można nakładać kolory jeden obok drugiego, jako jedną warstwę, tak jak robi się to w kolorowankach, bądź mieszać kolory ze sobą nakładając je na siebie.
 

Kredki Dino pozwalają również na odtworzenie prostych lub mniej skomplikowanych ilustracji. Są to kredki szkolne, więc nie wymagają większych umiejętności od rysownika. Są to kredki dla każdego i w każdym przedziale wiekowym. Można nimi rysować na każdej powierzchni papierowej, aby jednak uzyskać gładki efekt rysunku warto do tego użyć papieru, który nie posiada faktury. W tym celu polecamy nasze bloki ArtPastel, które idealnie nadają się jako podłoże pod kredki.

 

Kolory kredek Dino niezależnie od zestawu kolorystycznego ładnie się ze sobą mieszają i blendują. Posiadają miękkie grafity, które ułatwiają prowadzenie i przyspieszają pracę podczas kolorowania. 

Są to kredki idealne dla młodszych, początkujących artystów. Idealne do rysowania i kolorowania, nie wymagają większych umiejętności od rysownika i z pewnością w rękach doświadczonych w tej dziedzinie osób będą stanowić ciekawe medium artystyczne. Serdecznie polecamy!

 

Zobacz pozostałe wpisy