Lampiony dekorowane farbami witrażowymi!

Poprzednim razem pisaliśmy na blogu o dekoracjach z papieru, a dzisiaj stworzymy kreatywne lampiony na Halloween dzięki naszym farbom witrażowym, które są niezwykle proste w obsłudze i dają niezwykłe efekty!
Dlaczego warto wybrać nasze farby witrażowe? Są niezwykle estetyczne i bezpieczne dla szklanych przedmiotów! Można je odklejać i naklejać bez pozostawiania śladu na szybie, czy szklance. Dodatkowo są również wytrzymałe na wysokie temperatury, dlatego też dekorowanie ulubionego kubka nie będzie stanowiło przeszkody. 
Aby zwiększyć nasze możliwości warto wybrać większy zestaw kolorystyczny, w którym poza kolorami otrzymamy także dwa kontury, od których też zaczniemy dekorowanie.  


Zanim zaczniemy używać farb należy narysować wzory, które będziemy odtwarzać. W zestawach farb są dostępne gotowe wzory, jednak ich ilość i tematyka jest ograniczona i nie każdemu może odpowiadać. Dlatego też bardziej ambitnym twórcom sugerujemy stworzenie własnych szablonów. Zamiast rysować można także poszukać gotowych szablonów, co ułatwi pracę osobom nie posiadającym doświadczenia w projektowaniu. 


 


 

Jeżeli jednak wybierzemy rysowanie, kolejnym krokiem będzie utworzenie wyraźnych konturów czarnym flamastrem lub markerem. Dzięki temu będziemy lepiej widzieć linie i łatwiej będzie przerysować wzory.

Kolejnym krokiem będzie kopiowanie wzoru. W zestawach farb dostępna jest przezroczysta folia, którą przykładamy do wybranego wzoru, a następnie za pomocą czarnego konturu rysujemy poszczególne linie, zgodnie z liniami na naszym rysunku.
Tak wykonany szablon odstawiamy na dwie godziny i czekamy aż kontur wyschnie. Kontur schnie znacznie szybciej od koloru.

Następnie wypełniamy szablon wybranym kolorem i odstawiamy do wyschnięcia na 24 godziny.

Po 24 godzinach odklejamy wzór. Ważne jest to aby nasz szablon schnął przez 24 godziny. Jeżeli wcześniej spróbujemy odkleić wzór od folii naruszymy rysunek, ponieważ farba będzie jeszcze zbyt delikatna. Odklejanie jest niezwykle proste i bezproblemowe pod warunkiem, że damy czas farbie na utrwalenie się na folii. Podczas odklejania należy jedynie zachować pewną dozę delikatności. 


 Odklejony rysunek witrażowy nakładamy na szklany słoiczek bądź inny szklany przedmiot, który będzie nam służyć za lampion i naklejamy. Staramy się równomiernie nałożyć wzór na szkło.  


I to cała filozofia! Lampion jest gotowy! W ten sam sposób możemy udekorować również okna, szklanki czy inne ulubione przedmioty ze szkła. Zobacz pozostałe wpisy