Malujemy żółwia morskiego!

Daniela Roule Plocková ma zamiłowanie do tworzenia ilustracji, a nam przypadło do gustu jej dzieło! Cieszymy się, że możemy udostępnić Wam samouczek dotyczący jednego z jej pięknych obrazów. Tak więc dzisiaj będziemy malować żółwie morskie!



 

Będziemy potrzebować papier pod akwarele o wysokiej gramaturze, który dobrze wchłania wodę i nie marszczy się. Będziemy także potrzebować pędzli różnej wielkości, a także farb akwarelowych w krążkach i osobno białą akwarelę. Kolejnym niezbędnym elementem jest czysta woda i kawałek szmatki do suszenia pędzli.
 

 


 

Jako punkt odniesienia można użyć zdjęcia żółwia morskiego. Pracując z kolorami anilinowymi lepiej nie szkicować wcześniej obrazu, ponieważ ewentualne wymazanie zaburzyłoby strukturę kartonu i obraz mógłby się rozmazać. Dlatego wykonujemy tylko ogólny szkic najjaśniejszym kolorem z palety, który zawsze można łatwo przemalować lub ostrożnie wymazać mokrym pędzlem.

Potem wszystko zależy od wyobraźni. Ponieważ malujemy obraz w stylu dosyć naiwnym, nie należy obawiać się zabawy z kolorem i formą.




 

W pierwszej kolejności używamy większego pędzla, aby uchwycić większe obszary, a następnie uzupełniamy dowolne kształty cieńszym pędzlem. Kolorujemy te kształty w różnych odcieniach i różnymi formami - kropkami, liniami lub po prostu czymkolwiek, co przyjdzie do głowy. 

 



Po wyschnięciu wykonujemy kontury w wybranych kolorach na wcześniej pomalowanych obszarach. Tutaj używamy mniej wody i staramy się uzyskać bardziej kryjącą farbę.



 



Następnie delikatnymi pociągnięciami pędzla przyciemniamy różnymi odcieniami miejsca, które mają być ciemniejsze, a także nadajemy obrazowi przestrzenny wymiar. Po wyschnięciu wykonujemy kontury np. czarną farbą.




 

W przypadku punktów i konturów, gdzie biały kolor powinien być bardzo wyraźny i widoczny, używamy osobnej białej farby akwarelowej. Ma gęstszą konsystencję, dzięki czemu dobrze kryje i pięknie wyróżnia się na przygotowanym podłożu.

Farby akwarelowe Brilliant w krążkach mają jedną wielką zaletę. Jeśli potrzebujemy coś rozjaśnić, wystarczy użyć wilgotnego pędzla i delikatnie przesunąć po kolorze i ostrożnie go zetrzeć lub zmyć. 

Po kilku godzinach pracy mamy gotowy obraz, a pusta kartka stała się bogactwem nieskończonej ilości odcieni i bogatej, wyrazistej kolorystyki farb akwarelowych Brilliant.




 

Jeśli jesteście zainteresowani farbami akwarelowymi Brilliant, do kompletu polecamy również blok Pop Aquarell przeznaczony właśnie do technik mokrych, takich jak farby akwarelowe. Arkusze o gramaturze 250 i delikatnej fakturze zamieniają nawet zwykły szkic w piękny obraz.

Szczególnie do uchwycenia drobnych szczegółów, przydadzą się kredki akwarelowe Mondeluz lub luksusowe Wax Aquarell, jeden z naszych produktów uwielbiany przez artystów na całym świecie!

Podczas malowania akwarelami należy również zwrócić uwagę na odpowiedni pędzel. Najlepiej zaopatrzyć się w taki z miękkim włosiem np, wiewiórczym, które jest idealne do tej techniki.

 

Zobacz pozostałe wpisy