Nowe zestawy artystyczne KOH-I-NOOR !

W dzisiejszej notatce chcemy zaprezentować Państwu nasze nowe zestawy artystyczne, które ucieszą szczególnie osoby preferujące rysunek, ale nie tylko. Zestawy zostały skomponowane tak, aby mogły posłużyć doświadczonym oraz początkującym artystom. Wśród dostępnych mediów znajdziemy nie tylko ołówki, ale także węgle, pastele oraz dodatki ułatwiające pracę przy rysunku, takie jak wiszer, czy gumkę w ołówku. 


 Każdy zestaw posiada swój własny indywidualny skład, ale dobrany w taki sposób, aby mógł być w pełni samodzielny i wystarczający, a jednocześnie mógł gwarantować ciekawe efekty artystyczne. 
Zestawów jest pięć. Poniżej krótko omówimy każdy z nich, ponieważ każdy jest wyjątkowy. 

Pierwszym zestawem jest zestaw pasteli suchych w drewnianej oprawce. Podobne zestawy są dwa, jednak każdy posiada inną kolorystykę. W pierwszej kolejności przedstawiamy brązy.  


 
 

Brązy to klasyczna kolorystyka, często wykorzystywana była w epoce renesansu. Współcześnie również cieszy się ogromną popularnością. Dostępne kolory są dobrane tonacyjnie aby uzyskać jaśniejsze oraz ciemniejsze partie rysunku. Obok nich możemy wykorzystać kolorystykę szarości, która dostępna jest w kolejnym zestawie.

  

Jako, że oba zestawy posiadają to samo medium, można je ze sobą łączyć, bądź stosować indywidualnie wedle potrzeby. 

Kolejnym kreatywnym zestawem jest zestaw pasteli i węgli. Tutaj kompozycja mediów wzbogacona została o wiszer, który pomoże rozcierać miękkie grafity.  


W tym zestawie znajdziemy brązy, sepię, sangwinę, oraz czernie i biele w postaci węgla. Zestaw posiada bardzo klasyczną kolorystykę, w przeciwieństwie do kolejnego zestawu, który nastawiony jest raczej na rysunek monochromatyczny. Dla osób lubiących rysunki w czerni i bieli będzie idealnym wyborem artystycznym. 
 Zestaw zawiera nie tylko ołówki 1900, ale również węgiel czarny, biały, pastel Negro ( Silky Black ) oraz gumkę w ołówku, która świetnie skoryguje ewentualne błędy. 

 

Ostatnim zestawem jest zestaw bardzo klasyczny i prosty w składzie. Są to ołówki z serii 1500.  
 

 


W skład zestawu wchodzą miękkości HB, B, 2B, 4B, 6B, 8B. Są to typowo artystyczne grafity i nie będą odpowiednie dla rysunku technicznego, jednak w przypadku rysunku artystycznego, jak najbardziej. 

Każdy zestaw zawiera sześć sztuk konkretnego medium. Dodatkowo mamy do czynienia z produktami w drewnianych oprawkach, co gwarantuje estetykę i wygodę pracy, szczególnie w przypadku technik miękkich i brudzących, jakimi są pastele suche i węgiel. Są niezwykle uniwersalne i można wykorzystać je do wielu projektów artystycznych.

Mamy nadzieję, że nowe zestawy przypadną do gustu wszystkim artystom i każdy znajdzie wśród nich swój ulubiony.  

Zobacz pozostałe wpisy