Ocal drzewa używając kredek i ołówków Progresso!

Bezdrzewne kredki Progresso firmy KOH-I-NOOR HARDTMUTH są obecne na rynku od ponad 80 lat. Ich popularność nie zmalała nawet po tylu latach, a każdy, kto kiedykolwiek nimi rysował, pokochał nie tylko ich kolorystykę, ale także liczne zalety oraz przewagę jaką kredki i ołówki Progresso mają nad zwykłymi ołówkami. 

Główną różnicą między zwykłą kredką, a kredką Progresso jest rdzeń. Grafit Progresso nie jest pokryty drewnem, jest tylko lakierowany, co sprawia, że ​​grafit jest nawet sześciokrotnie większy niż w zwykłych kredkach. Dodatkowo zawierają pigment wyższej jakości, który pozostawia piękny i bardzo bogaty ślad.
 

Czy wiesz, że ?


 

- Dzięki objętości rdzenia możesz rysować za pomocą Progresso dwa razy taniej niż zwykłymi kredkami.
- Obecna produkcja Progresso ratuje co najmniej jedenaście stuletnich drzew miesięcznie. 
- Kupowanie Progresso zamiast zwykłych kredek uratowałoby każdego dnia cztery stuletnie drzewa. Taka produkcja Progresso ważyłaby więcej niż dorosły słoń.
- Dzięki ołówkom Progresso możesz zarysować szybciej większy obszar, ponieważ po oderwaniu lakieru możesz wykorzystać pełną długość grafitowego rdzenia.
- Ołówki Progresso są łatwiejsze do naostrzenia i można uzyskać ostry czubek nawet dwa razy szybciej.
- To tradycyjny produkt z serca Europy produkowany od 1939 roku.


 

 


 

Pełną gamę produktów Progresso, składającą się z kilku rodzajów tego popularnego medium artystycznego, można znaleźć w naszych sklepach lub w naszym e-sklepie. Zanim jednak przedstawimy różne rodzaje tego produktu, przyjrzyjmy się utalentowanym artystom, którzy uwielbiają pracować z tym medium. Bardzo zainteresowała nas twórczość polskiego artysty Bartosza Gorczycy. Jego prace można śledzić np. na Instagramie. Bartosz rysuje portrety zarówno celebrytów, jak i zwykłych ludzi.
 

Nie można pominąć prac artysty Ralfa Scholza, który wyróżnia się wieloma technikami artystycznymi, a ołówek Progresso nie jest wyjątkiem. Używa ich głównie do nauki rysunku postaci ludzkiej i innych przedmiotów. 11.jpg  


 

Kredki Progresso, czyli grafity w lakierze, można kupić w zestawach w wersji klasycznej jak i akwarelowej. W niektórych zestawach można nawet znaleźć mały bonus w postaci rozpuszczalnego w wodzie ołówka Progresso. W związku z tym oferujemy również ołówki Progresso, których gradacja przystosowana jest do rysunku artystycznego. Są to grafity ołówkowe lakierowane, dostępne w kompletach od stopni twardości HB do 8B, jak również na sztuki. 
 
Z kolei kredki akwarelowe Progresso działają jak tradycyjne kredki akwarelowe i są świetną alternatywą dla kredek Mondeluz. Podobnie jak w przypadku klasycznych Progresso są one dostępne w zestawach. Zestawy te liczą o wiele więcej kolorów niż zestawy klasycznych kredek Progresso. Posiadają intensywne kolory i gwarantują bardzo dobrą rozpuszczalność pigmentu. O kredkach akwarelowych Progresso napiszemy więcej w następnej notatce.

Oferujemy również specjalny rodzaj ołówków Progresso o nazwie Magic. Są to kredki z trójkolorowym rdzeniem - 3 odcienie koloru w jednej kredce. Ołówek tworzy więc wielokolorowy ślad, który zmienia się poprzez obracanie końcówki. Szczególnie nadaje się do barwienia większych powierzchni, na których naprzemiennie występuje kilka odcieni jednego koloru, m.in. trawa, morze itp. Dzięki trójkolorowemu rdzeniowi uzyskany efekt rysunku jest bardziej plastyczny niż w przypadku klasycznej kredki. Kredki te są wynikiem ciekawego połączenia klasycznych kredek Magic oraz Progresso. 

Na koniec nie możemy zapomnieć o fluorescencyjnych ołówkach Progresso, dostępnych w zestawie po 6 sztuk. Kredki te mają wyraźne jasne kolory i dobrze radzą sobie nie tylko przy zakreślaniu tekstu, ale i w działaniach rysunkowych. Cieszymy się, że używacie produktów KOH-I-NOOR HARDTMUTH do swoich prac i zachęcamy do ciągłego oznaczania nas na Facebooku i Instagramie, gdzie dzielimy się z Wami ciekawszymi informacjami i nowościami. 

 

 

Zobacz pozostałe wpisy