Ołówki Versatile, skarb wyprodukowany w Czechach

Ołówki mechaniczne Versatil to jeden z wynalazków KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Zostały wyprodukowane po raz pierwszy w 1950 roku i każdy musiał je mieć, gdy tylko trafiły na rynek.

Nazwa tego praktycznego narzędzia do rysowania wywodzi się od słowa "wszechstronny", które doskonale charakteryzuje to narzędzie do rysowania. W rzeczywistości jest to mechaniczny uchwyt na wkłady grafitowe o różnych średnicach, gradacjach i kolorach, na końcu którego często znajduje się praktyczna ostrzałka.
 

Jak działa ten ołówek mechaniczny?
 

 

Grafit wewnątrz ołówka Versatil wysuwa się z oprawki podczas naciskania końcowej części uchwytu. Jest to podobna zasada, jaka funkcjonuje w przypadku tradycyjnego długopisu. Podczas naciskania otwiera się specjalna tuleja i uwalnia wkład.
 

  

Jak wybrać odpowiedni ołówek Versatil?

 

W ofercie KOH-I-NOOR HARDTMUTH znajdziecie Państwo dużą ilość ołówków i grafitowych wkładów Versatil. Do wyboru są obudowy plastikowe, metalowe, drewniane lub kombinacje wymienionych materiałów.

Ołówki mechaniczne lub uchwyty są podzielone według średnicy grafitu. W naszym e-sklepie znajdziesz wkłady grafitowe o rozmiarach do 1 mm, 3 mm i powyżej 3 mm. Grafity o najmniejszej średnicy wkładu nadają się do rysowania lub pisania. Te o średnicy powyżej 3 mm nadają się do rysowania artystycznego i są również podzielone według gradacji na 2B, 4B i 6B.

Ołówki mechaniczne dostępne są również w różnych kolorach. Mogą Cię zainteresować trzony w metalicznych odcieniach, bądź klasycznych kolorach o matowym kryciu. Do dyspozycji posiadamy także pełny zestaw ołówków mechanicznych podzielonych na miękkości grafitów. Zestaw ten dostępny jest w drewnianej kasetce. Oprócz klasycznych ołówków mechanicznych, mamy również do dyspozycji ołówki typu Magic, w przypadku których nie tylko wkłady są wielokolorowe, ale również sama oprawka.
 

Rysunek wykonany za pomocą ołówków Versatil można bardzo łatwo wymazać tradycyjną gumką lub gumką chlebową. Grafity są tej samej jakości i działają w ten sam sposób, jak w przypadku tradycyjnych ołówków w drewnianym trzonie. 

Jeśli szukasz inspiracji, bądź nie wiesz od czego zacząć odwiedź na Instagramie profil artysty i nauczyciela rysunku Rima Umyarova, który uwielbia pracować z ołówkiem Versatil.   


 

Jakie masz doświadczenie z rysowaniem ołówkiem mechanicznym? Wolisz go od klasycznych ołówków, czy jesteś absolutnie wierny legendarnym ołówkom 1500?


 

 

Zobacz pozostałe wpisy