Pakowanie prezentów walentynkowych

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, więc to idealny czas na poszukiwanie idealnego prezentu dla najbliższych. A prezent walentynkowy, jak każdy inny zasługuje również na oryginalne, miłosne opakowanie.

Dzisiaj prezentujemy tutorial, dzięki któremu stworzycie ciekawy i oryginalny papier walentynkowy. Tutorial stworzyła artystka Jana Svobodová.
 

Do pracy będziemy potrzebować akwareli, cienkopisu, nożyczek, pędzli, gąbki, kawałka drewna i torebek papierowych. Przed przystąpieniem do dekorowania można również stworzyć takie torby własnoręcznie lub użyć klasycznego, białego papieru do pakowania. 

Opakowanie, które pokażemy w poniższych krokach, jest idealne nie tylko na Walentynki, ale przyda się również w każdej chwili, gdy chcemy zapakować coś na prezent, a zamiast motywu serca i stworzyć np. motyw kwiatowy, zwierzęcy itp. Ważne jest, aby wybierać motywy o prostych kształtach, aby można je było łatwo wyciąć. Więc zaczynajmy!
 

Jeśli mamy wszystko przygotowane, na początek tworzymy pieczątkę. Można to zrobić albo z gąbki, którą następnie przykleja się do kawałka drewna, albo np. z ziemniaka, tak jak robiliśmy to podczas tworzenia papieru świątecznego. 
 

Następnie na gotowy stempel nakładamy pędzlem wybrany odcień akwareli i od razu odciskamy motyw na papierowej torbie. 


 

Pozwalamy akwarelom wyschnąć, a następnie cienkopisem wykańczamy według swojej wyobraźni wykonane odbicia i wzory. 

Tak przygotowana torba jest gotowa i można włożyć do niej prezent. Miłej zabawy!

Zobacz pozostałe wpisy