Poznaj możliwości kredek akwarelowych Wax Aquarell

Czy znacie już kredki Wax Aquarell o doskonałych właściwościach rysunkowych? To kredki woskowe, niezwykle miękkie, które zalicza się do kredek akwarelowych.


Posiadają gruby grafit, w drewnianej oprawie. Przeznaczone są głównie dla projektantów, artystów i ilustratorów, choć również idealnie sprawdzą się do zwykłego domowego rysowania. Dzięki nim nawet proste szkice mogą stać się prawdziwymi arcydziełami.

 

 

Wyjątkowość tego medium tkwi w grafitach, które są na bazie wosku. Są niezwykle miękkie dlatego kreślą niezwykle lekko. Dodatkowo są to kredki akwarelowe, a rozpuszczalność grafitów dorównuje kredkom Mondeluz, jednak w przeciwieństwie do kredek Mondeluz są one bardziej miękkie. 

 

 

Oprócz wosku pastele zawierają również najwyższej jakości pigmenty oraz biały kaolin, co gwarantuje im piękne, bogate odcienie.


Kredki Wax Aquarell można rozcieńczać wodą za pomocą pędzla, gąbki, szmatki, spryskiwacza lub ręcznie. Dzięki większej średnicy Wax Aquarell są łatwe do trzymania i ze względu na grube grafity wystarczają na dłużej.


 

 

Można je wykorzystać do malowania na różnych rodzajach papieru, od papieru akwarelowego po papier klasyczny, czy teksturę. Można je również wykorzystać do rysowania na płótnie niezależnie czy jest na ramie czy na desce. Grafity pozwalają uzyskać gładki wygląd rysunku.


Kredki Wax Aquarelle dostępne są w zestawach po 12 lub 24 sztuki, a zestawy w metalowych kasetkach zawierają również pędzel, temperówkę i grafitowy ołówek. 

 

  

 Warto także rzucić okiem na poniższe zdjęcia i zainspirować się artystami, którzy potrafią wystarczająco dobrze posługiwać się kredkami Wax Aquarelle. 
 

 


 

Pierwszą artystką jest Marcysiabush, która w pełni wykorzystała kolorystykę kredek tworząc magiczną pracę w klasycznym, rysunkowym stylu.

 

 

Grzybowy szkic Lucy Struncovej jest doskonałym przykładem mieszania i nakładania kolorów

w klasyczny sposób bez rozmywania wodą.

 

 

Niemiecka artystka Sarah Lehman zajmuje się głownie techniką akwareli,

więc w jej artystycznym sprzęcie nie może zabraknąć akwarelowych Wax Aquarell.

 

 

 

Pastele woskowe idealnie nadają się np. do rysowania architektury, co można zobaczyć na profilu @bulutxin.

 

 

 

 

 

Olga Viguro, tworzy przy pomocy Wax Aquarell niepowtarzalne obrazy o różnej tematyce.

 

  

 

Wśród innych artystów, którzy używają tych kredek, jest ilustrator, nauczyciel plastyki,

i grafik, Chia Hsieh.

 

 


Natomiast artysta @persyn_artiste używa ich do szybkich szkiców ludzkiego ciała.

Zobacz pozostałe wpisy