Stwórz kreatywne prace ze swoimi dziećmi

Szukasz zabawnej, ale skutecznej techniki artystycznej, która zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce. W tym poście pokażemy Ci technikę wydrapywania, która przypomina technikę sgraffito. Jest ona niezwykle kreatywna i łatwa do tego stopnia, że mogą ją opanować nawet najmłodsi.

Potrzebujesz tylko kilku podstawowych rzeczy, a mianowicie kartonu, kredek woskowych, tuszu, pędzelka i ostrego narzędzia do drapania. Gdy już wszystko będziesz mieć przygotowane, możemy zacząć pracować.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest stworzenie na kartonie tła, za pomocą kredek woskowych. Wzór pozostawimy wyobraźni każdego. Z naszego punktu widzenia im bardziej kolorowo, tym lepiej.tvv.jpg  rjryjy.jpg  Następnie pokolorowany karton należy pokryć tuszem. Tutaj najmłodsi mogą potrzebować pomocy. Warstwa tuszu powinna być równo położona i dobrze wysuszona. Teraz możemy przejść do kolejnego i ostatniego kroku.vsgsg.jpgUżywając ostrego narzędzia, wydrapujemy dowolny motyw na wyschniętej warstwie tuszu. Tusz i kredki woskowe są na siebie odporne i nie zwiążą się tak jak media tej samej techniki. Właśnie dzięki tej wzajemnej odporności wosku i atramentu, wydrapywanie da wymierne efekty i uzyskamy konkretny obraz. 
wwww.jpg    Jesteśmy ciekawi jakie powstały Wam obrazy? Udostępnijcie nam je na social mediach! Zobacz pozostałe wpisy