Stwórz pływające łodzie ze swoimi dziećmi!

Póki trwają jeszcze wakacje warto sprawić, aby wolny czas naszych dzieci był przyjemniejszy, a produkty KOH-I-NOOR pomogą tego dokonać. Oprócz tych znanych artystycznych, w naszym asortymencie można znaleźć również produkty specjalnie stworzone z myślą o dzieciach. Jednym z nich jest lekka masa modelarska, która unosi się na wodzie! 

Plastelina od wielu lat cieszy się popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Stała się nawet częścią szkolnego wyposażenia każdego dziecka.

Z plasteliny można z łatwością wymodelować praktycznie wszystko, od żyrafy po łódź. Dzisiaj zrobiliśmy żaglówkę! Dzięki tej lekkiej plastelinie nie zatonie w wodzie!
 Aby zrobić łódkę, warto zebrać dodatkowo trochę liści i gałązek, które posłużą za żagle. Do wykonania podstawy użyliśmy plasteliny, którą wcześniej starannie zagniataliśmy, aby uzyskać kształt przypominający łupinę orzecha. Taki kształt zagwarantuje bezpieczną żeglugę. Zaokrągliliśmy spód łódki, żeby nie przechylała się na jedną lub drugą stronę. Po stworzeniu idealnego kształtu przymocowaliśmy większy liść reprezentujący żagiel, używając do tego kawałka kija, który zapewnia łodzi niezbędną równowagę.


 W końcu dopracowaliśmy ostatnie szczegóły estetyczne, udaliśmy się nad najbliższe jezioro i świetnie się bawiliśmy!
 

Lekką plastelinę można znaleźć w opakowaniu zawierającym dziesięć żywych kolorów, podobnie jak klasyczną plastelinę oferowaną w naszej ofercie. Miłej zabawy!Zobacz pozostałe wpisy