Stwórz rysunek za pomocą pióra i tuszu!

W tym codziennym zgiełku znajdź chwilę dla siebie i zacznij tworzyć! Wszystko, czego potrzebujesz to tusz! Dla tych, którzy chcą zacząć tworzyć tuszem lub chcą dowiedzieć się więcej o tej technice opublikowaliśmy już artykuł o historii tego medium i artystach, którzy się nim posługiwali. W poprzednim artykule można również znaleźć podstawowe informacje na jego temat i powiązanych z nim akcesoriów.
 

Aby zacząć swoją przygodę z tuszem w pierwszej kolejności należy wybrać motyw, który zamierzasz uchwycić. Może to być ulubiona rzecz lub część wnętrza Twojego domu. Przygotuj tusz, pióro maczane, kubek wody oraz duży i mały pędzelek. Potrzebny będzie również papier, a jeśli zamierzasz zastosować technikę malarską, zaopatrz się w papier o gramaturze 250g/m2 i wyższej. Im grubsza gramatura, tym lepiej papier przyjmie wodę.
 

Jeśli na początku czujesz się niepewnie, delikatnie naszkicuj motyw ołówkiem. Weź pióro do ręki i zacznij rysować zgodnie ze szkicem. Użyj do tego najlepiej tuszu wodoodpornego, dzięki temu szkic po wyschnięciu nie ulegnie rozmyciu podczas malowania. 

Zalecamy najpierw rysować większe obiekty i stopniowo przechodzić do szczegółów, takich jak materiały lub wzory. Należy pamiętać, że tusz potrzebuje trochę czasu na wyschnięcie. Podczas tworzenia należy uważać, aby przypadkowo nie rozmazać rysunku i pozwolić, aby wszystkie części  wyschły. 
 Kiedy masz gotowy i suchy rysunek, możesz zacząć stosować technikę rozmywania. Oprócz klasycznego czarnego tuszu możesz również pracować z kolorowym tuszem, który wprowadzi żywą atmosferę do Twojego rysunku. Oprócz tuszu przygotuj kubek wody i pędzle.

Tusz można rozmywać na dwa sposoby – nakładając go na suchą lub wilgotną powierzchnię. Zalecamy przetestowanie obu wariantów najpierw na osobnej kartce papieru, aby wyczuć jak zachowuje się medium w obu przypadkach. Warto również sprawdzać w ten sposób intensywność odcienia koloru, który zamierzamy użyć w swojej pracy. 
 

 
 

 Na koniec pozwól, aby utworzony obraz ponownie dobrze wysechł i gotowe! Decyzję gdzie umieścisz obraz w swoim domu zostawiamy Tobie.


 


 

Zobacz pozostałe wpisy