Stwórzmy świąteczne dekoracje!

Dni stają się coraz krótsze, Boże Narodzenie jest tuż za rogiem, więc możesz zacząć tworzyć. Co powiesz na zrobienie Poinsecji, popularnej Gwiazdy Betlejemskiej, z naszej samoutwardzalnej glinki Keraplast?

 
Przygotuj niezbędne narzędzia: glinkę samoutwardzalną Keraplast, wałek do ciasta, miskę z wodą, liście różnej wielkości, kij, pędzel, skalpel, szydło lub igłę, farby akrylowe i na koniec jakiś podkład do pracy. Idealnie nadaje się do pracy papier do pieczenia, do którego glinka nie będzie się przyklejać.

 
Ugnieć kawałek glinki w dłoniach, a następnie rozwałkuj na kształt koła o grubości około 0,7 cm. Wygładź powierzchnię materiału palcami i wodą.

 
Ostrożnie ułóż poszczególne liście na przygotowanym obszarze glinki i dociśnij je delikatnie wałkiem.

 

Wytnij kształt liścia skalpelem, a następnie zdejmij go z materiału. Możesz podkreślić poszczególne elementy liści za pomocą igły lub czegoś ostrego. Wygładź krawędzie palcami zmoczonymi w wodzie.

 

W ten sam sposób utwórz wiele liści w trzech różnych rozmiarach.

 

Możesz delikatnie wygiąć kształt liści przez owijanie ich wokół jakiegoś okrągłego patyczka, jednocześnie nadając im odpowiedni kształt.

 

Następnie umieść pięć największych liści w suchej misce.

 

Kontynuuj z drugą warstwą mniejszych liści. Jeśli warstwy nie przylegają wystarczająco dobrze, można je nawilżyć delikatnie pędzelkiem nasączonym wodą. Wypełnij środek kwiatka odrobiną glinki.
 

Na koniec dodaj trzecią warstwę najmniejszych liści. Na środku kwiatka umieść wymodelowane kuleczki.

 
 

Pozostaw cały kwiatek w misce do wyschnięcia na co najmniej jeden dzień.

 
 

Następnie ostrożnie go zdejmij i pomaluj farbami akrylowymi. Teraz możesz umieścić go w doniczce lub na stole w jadalni, jako dekorację. 

 Zobacz pozostałe wpisy