Tworzymy papier świąteczny za pomocą pieczątek z ziemniaków!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc jest to idealny czas, aby zacząć pakować świąteczne prezenty. W tym roku podpowiemy jak pozbyć się klasycznych papierów do pakowania, które są powszechnie dostępne w supermarkecie i stworzyć własne!

Tradycyjny wzór na ziemniakach można wykonać za pomocą foremek do ciastek. Zobaczysz, że to wcale nie jest trudne!

Aby wykonać papier do pakowania, będziesz potrzebować rolki lub arkusza jednokolorowego, naturalnego papieru do pakowania, najlepiej szarego, kilku średnich ziemniaków, foremek do ciastek, gąbki, noża, farb akrylowych i pisaków lub cienkopisów, jeśli chcesz dokończ wystrój.

Przekrój ziemniaka na pół i wciśnij foremkę o wybranym kształcie do pierwszej połowy. Użyj noża, aby odciąć nadmiar ziemniaka i w ten sposób Twoja pieczątka jest gotowa!   W następnej kolejności przygotuj farby akrylowe, gąbkę i większą płytkę, która posłuży jako paleta kolorów.
 

Rozwiń papier i ostrożnie go wyprostuj. Wylej odpowiednią ilość wybranej farby akrylowej na talerz, a następnie za pomocą gąbki nanieś farbę na stempel ziemniaczany.  Teraz nadszedł czas, aby stemplować swoje kształty na całym papierze do pakowania. Możesz użyć stempli do stworzenia wzoru lub po prostu użyć go losowo, pojedynczo.
 Dodatkowo można narysować dodatkowe dekoracje na papierze za pomocą pisaków lub cienkopisów. Wykorzystaliśmy je do stworzenia figury np. anioła.


 Kiedy skończysz stemplowanie, pozwól papierom całkowicie wyschnąć. Wtedy możesz wreszcie zacząć pakować prezenty! W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak tylko życzyć wszystkim Wesołych Świąt! 

Zobacz pozostałe wpisy