Zrób kartkę z życzeniami na Dzień Mamy!

Spraw radość swojej mamie i stwórz ręcznie robioną kartkę z życzeniami na Dzień Matki, który zbliża się wielkimi krokami! To już 26 maja, więc najwyższy czas zabrać się do pracy!

 


 

Będziemy potrzebować kilku arkuszy kolorowego papieru, ołówka grafitowego, cienkopisu, nożyczek, kleju i gumki do gumowania.

Najlepiej i najwygodniej jest wybrać papier formatu A4, o wyższej gramaturze aby był sztywny i wytrzymały, dodatkowo o neutralnej tonacji kolorystycznej.

Teraz składamy wybrany papier na pół. Obracamy tak, aby kartka z życzeniami otworzyła się jak książka. Teraz będziemy go dekorować!  Szkicujemy wybrany motyw grafitowym ołówkiem. W tym przypadku są to łodygi kwiatowe.

Mając gotowy szkic, za pomocą czarnego cienkopisu poprawiamy naszkicowane linie. Możemy urozmaicić to i owo. Niektóre łodygi kwiatowe mogą być w paski, inne czarne lub w kropki itp. Wyobraźnia jest nieograniczona!  Teraz czas na kolorowy papier. Wycinamy z poszczególnych arkuszy pojedyncze płatki, które będą później układały się w kwiaty.

Rysujemy płatki na kolorowym papierze za pomocą ołówka. Ich kształt i rozmiar można tworzyć wedle uznania.   Wycinamy kształty, a następnie przyklejamy je na kartce za pomocą kleju w sztyfcie.

Oprócz płatków należy pamiętać aby wyciąć łodygę, którą kleimy do środka kwiatu.  Wykańczamy łodygę i liście cienkopisem, a jeśli wystarczy wolnego miejsca, można dorysować dodatkowe kwiaty cienkopisem.

Pozwalamy, aby kartka z życzeniami całkowicie wyschła, a następnie w środku umieszczamy kilka miłych słów dla swojej mamy. I to wszystko! Mamy na pewno będą zachwycone!Zobacz pozostałe wpisy