Zwiedzanie fabryki gumy w Koh-i-noor Hardtmuth

Każdy doświadczony rysownik z pewnością wie, że gumka przydaje się nie tylko do usuwania niechcianych błędów oraz linii na obrazie, ale może również służyć jako pełnoprawne medium artystyczne. Idealnie nadaje się do podkreślania jasnych elementów, tworzenia kontrastu lub wzmacniania konkretnych efektów. 
 

W Koh-I-Noor Hardtmuth produkujemy gumki w wielu różnych formach i rozmiarach. Przeznaczone są one do różnych technik, nie tylko do korygowania błędów, ale również tworzenia niepowtarzalnych efektów artystycznych. 
 

GUMKA UGNIATANA, CHLEBOWA 

 

Jednym z wielu gatunków gumek, jakie powstają w naszej fabryce są gumki chlebowe, które można ugniatać. Gumki te są niezwykle przydatne podczas tworzenia w technice węgla, pasteli czy ołówka. Naturalnie gumka przyda się nie tylko profesjonalnym rysownikom, ale również osobom początkującym. Jest ona skuteczna przy całkowitym lub częściowym pozbywaniu się śladów danego medium i nadaje się do podkreślania świateł oraz uwydatniania refleksów świetlnych.
 

MIĘKKA GUMKA, KLASYCZNA

 

Do modyfikacji oraz korekty szkiców i innych rysunków wykonanych ołówkiem grafitowym wystarczą klasyczne, dobrze znane miękkie gumki, które są w naszym asortymencie dostępne w różnych wzorach, od małych do dużych, od okrągłych po kanciaste lub z kultowym znakiem firmowym z motywem słonia.


 


 

COŚ DLA MAŁYCH ARTYSTÓW

 

Oferujemy także dużą ilość gumek z obrazkami, które świetnie sprawdzą się u młodszej grupy odbiorców. Posiadamy w ofercie gumki z motywem Krecika i jego przyjaciół, znaków drogowych lub zwierząt. Można je zakupić w sklepach Koh-I-Noor Hardtmuth lub online.
 

GUMKI PODWÓJNE

 

Ponadto w naszej szerokiej gamie produktów znajdziecie Państwo również gumki podwójne, które łączą gumkę twardą z klasyczną miękką. Wykonane są na bazie naturalnej gumy, bez dodatku tworzyw sztucznych i ftalanów. Przeznaczone są do usuwania technik miękkich, takich jak ołówek ( miękka strona ) oraz linii i plam z tuszu ( twarda strona ). Doskonale usuwa również niechciane ślady po pastelach, kredkach, a nawet kredkach woskowych! 

 

GUMKA TERMOPLASTYCZNA

 

Oprócz wyżej wymienionych rodzajów gumek, produkujemy również gumki termoplastyczne, polimerowe gumki o ergonomicznym, sześciokątnym kształcie. Wygodnie się je trzyma, a ich szpiczaste brzegi ułatwiają precyzyjne wycieranie. Nadają się do użytku szkolnego i biurowego.
 

GUMKA W OŁÓWKU

 

I na koniec specjalny gadżet, czyli gumka w ołówku. Na pierwszy rzut oka przypominają zwykłą białą kredkę, ale zamiast wkładu są wypełnione gumką idealną do korygowania i tworzenia najdrobniejszych szczegółów. Gumkę tą można ostrzyć w klasycznej temperówce lub temperówce na korbkę, dokładnie tak jak kredkę, czy ołówek.  

W naszym asortymencie znajdziesz całą masę gumek. Ale czy wiesz, gdzie i jak powstaje to praktyczne narzędzie artystyczne? Zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć z zakładu produkcyjnego w Czeskich Budziejowicach, miejsca zwanego fabryką gumy, gdzie nasz zespół codziennie produkuje tysiące różnych gumek, tym samym uszczęśliwiając artystów na całym świecie. 

    

 

Zobacz pozostałe wpisy